Hero image

I-KAP

Projekt Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji I (I-KAP KHK I) 

 

V jakém období působíme? 

1. 1. 2018 – 31. 12. 2020 

 

 

Kolik peněz máme? 

94.188 207,20 Kč (85 % EU; 10 % národní zdroje; 5 % Kraj) 

 

Kdo je v projektu zapojen? 

Celkem 19 partnerů, z toho 16 středních škol. Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Královéhradeckého kraje Školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Královéhradeckého kraje, Hradec Králové, Štefánikova 566 Gymnázium, Dvůr Králové nad Labem, nám. Odboje 304 Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové, Vocelova 1338 Střední průmyslová škola, Trutnov, Školní 101 Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky s.r.o. Střední škola gastronomie a služeb, Nová Paka, Masarykovo nám. 2 Střední škola informatiky a služeb, Dvůr Králové nad Labem, Elišky Krásnohorské 2069 Střední škola služeb, obchodu a gastronomie Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín, Pod Koželuhy 100 Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou, U Stadionu 1166 Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Hradec Králové, Komenského 234 Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Trutnov Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Nová Paka, Kumburská 740 … a spousta základních a mateřských škol, které se našich aktivit účastní. 

 

Co všechno v rámci projektu s našimi partnery děláme? 

Vybavili jsme 38 škol interaktivními učebnami s přírodovědným softwarem Corinth. Školy nakoupily moderní technologie a vybavily své odborné učebny. Střední školy pořádají polytechnické kroužky pro své žáky i žáky ze základních škol. Žáci středních a základních škol jezdí na zajímavé exkurze, leckdy i vícedenní. Dochází k propojení vyučování s praxí díky setkáváním se zaměstnavateli. Vzděláváme pedagogické pracovníky v etické výchově. Šíříme etiku mezi širokou veřejnost. Učíme děti používat digitální pomůcky i programovat. Umožňujeme pedagogům získat kvalitní oborné vzdělávání. Pořádáme týdenní prázdninové workshopy. Zkvalitňujeme jazykové znalosti žáků. Organizujeme veletrhy dětských firem. Pomáháme školám vypořádat se s inkluzí. Podporujeme kariérové poradenství. … a mnoho dalšího. 

 

Plánujeme pokračování projektu? 

Věříme v navázání projektem I-KAP KHK II od 1. ledna 2021. 

 

Proč to všechno děláme? 

Naším cílem je zkvalitnit, zmodernizovat, zefektivnit, zpraktičnět, zpříjemnit, … zkrátka ZLEPŠIT vzdělávání v Královéhradeckém kraji. 

 

Kontakty 

Kocourková Zuzana Mgr.       zkocourkova@kr-kralovehradecky.cz         495 817 656 

Půrová Veronika                     vpurova@kr-kralovehradecky.cz                 495 817 129

 Müllerová Zuzana                 zmullerova@kr-kralovehradecky.cz             495 817 260