Chcete mít poslední informace? Přihlašte se do našeho newsletteru.
Hero image

Podpora škol v on-line vzdělávání

Jste škola a potřebujete pomoci s on-line vzděláváním? Zavolejte nebo napište nám: 607 051 287; skolyonline@kr-kralovehradecky.cz

Pomáháme

Školy, učitelé, žáci i jejich rodiče se ocitli v nečekané situaci a potřebují pomoci.

Budovy škol jsou zavřené, a nikdo dnes nezná odpověď na otázku, jak dlouho. A až se znovu otevřou, bude škola zcela jiná. Se zavřením škol se zavírá i tradiční způsob vzdělávání, ve kterém se učitelé i žáci s jistotou pohybovali.

Výuka neskončila, ale nejde ta dosavadní tradiční „překlopit“ do nového online prostoru. Nové online vzdělávací prostředí je jiné a řada učitelů má strach do virtuálního prostředí vstoupit.

Proto přichází Královéhradecký kraj s nabídkou pomoci, podpory. Na stránkách skolysobe.cz umisťuje výběr z nabídky online vzdělávacích materiálů. A především, podporuje školy v nastavení jednotného komunikačního prostředí (ať je to v prostředí aplikací Microsoft, Google nebo pro úplné začátečníky Jit.si). Cílem je ulehčit učitelům v jejich práci, zatraktivnit a zpřehlednit výuku pro žáky, nepřetěžovat je, a také zapojit do online vzdělávání i rodiče.

O podporu mohou školy požádat přes email : skolyonline@kr-kralovehradecky.cz a na telefonním čísle 607 051 287.

Na území kraje už působí několik lektorů, kteří pomáhají se zavedením či rozšířením nových nástrojů.

(Jindřich Šaršon – Microsoft Teams, Jan Lang – aplikace Google, Radim Špilka – obě výše uvedená prostředí, Digitální pohotovost s Tomášem Hambergerem – prostředí Jit.si. Na podpoře se podílejí i jejich kolegové a další osoby.)

Nastaveny máme konzultační hodiny:

Pro Google – Jan Lang – denně v 10:30, od 6. 4. 2020 od 14.30 

Pro Microsoft – Jindřich Šaršon – pondělí, středa, pátek od 13.00

S dotazem a nabídkou pomoci byly 16.března obeslány všechny školy kraje (cca 340). Postupně se formou videokonferencí scházíme v online prostoru se středními školami, základními školami, jejich zřizovateli, zapojujeme jednotlivé odbory školství a místní akční plány. Snažíme se školy motivovat k zapojení do online jednotné komunikace.

Každý žák potřebuje mít kontakt se svou paní učitelkou, učitelem, se svou třídou, spolužáky. A to dnes asi chybí všem nejvíce. I když online svět nikdy nenahradí ten nám známý, fyzický, určitě ale online setkání v dnešních dnech nejen dětem hodně pomůže.

Nechceme vynechat žádnou školu a naším cílem je dostat informace o podpoře i do té nejmenší školy v kraji. Vedle podpory zavádění online nástrojů se snažíme zjistit stav v dané škole a jejich žáků. Tedy zda mají všichni učitelé a žáci potřebnou techniku a možnost připojení.  Poté budeme hledat cesty k podpoře vybavení škol další technikou.

Vedle podpory se snažíme ukázat příklady dobré praxe a v tom nám hodně pomáhají média.

Jak dlouho budou školy zavřené nevíme, ale víme, že komunikace přes telefony, emaily, Bakaláře…. dlouho nevydrží. Už dnes jsou mnozí učitelé přetíženi, děti v nejistotě a rodiče bezradní.

Proto podpora kraje. A vzkaz pro školy a učitele. Nebojte se udělat krok do online světa. Nebudete v tom sami, neztratíte se. Určitě pomůžeme, podpoříme, předáme zkušenosti.  Jsme ŠKOLY SOBĚ!