Hero image

Známe vítěznou JA studentskou firmu pro rok 2022/2023!

Absolutním vítězem soutěže JA Studentská firma roku 2022/2023 se stala firma Cap-it studentů Obchodní akademie, Střední odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Hradci Králové. Porotu zaujal zejména inovativní podnikatelský nápad zaměřený na aktuální bezpečnostní problém a precizní prezentace marketingu. Na trh uvedli gumičky do vlasů s ochranným povlakem uvnitř, který zabraňuje vhození drog do nápoje.

 

 

Národní finále soutěže s desítkou nejlepších studentských firem letoška se konalo 11. května v Americkém centru v Praze. Nyní čeká pětičlenný tým podnikatelů z Cap-it studentské firmy mezinárodní klání studentských firem v Turecku.  


Druhé místo v národním finále obsadili studenti Obchodní akademie, Vyšší odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Uherském Hradišti s firmou Tož co fčil, která se specializuje na výrobu naučně zábavní deskových her zaměřených na slovácké tradice.
Třetí místo vyhráli studenti z Matičního gymnázia v Ostravě, kteří se ve firmě ŠIŠIGAMI věnují výrobě dřevěných skládaček, které vykouzlí úsměv na tváři, rozvíjí 3D představivost a kreativitu.