Hero image

Závěrečná konference etické výchovy Labyrintem světa do ráje školy

Srdečně Vás zveme na závěrečnou konferenci na podporu etiky a charakteru, kterou pořádáme v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji II. V letošním roce nese konference název LABYRINTEM SVĚTA DO RÁJE ŠKOLY. Odkazujeme na výročí 400 let od sepsání Komenského Labyrintu světa a ráje srdce, věnovat se však budeme i velmi aktuálnímu tématu Wellbeing žáka a učitele. Proč se dnes děti do školy netěší? A proč se za Komenského těšily více? Co je to vlastně wellbeing žáka i učitele a jak je pro něj důležitý rozvoj charakteru? To a mnohem více se dozvíte od našich řečníků. Těšit se můžete na populární farářku Martinu Viktorii Kopeckou, profesora Univerzity Hradec Králové a významného komeniologa Jana Hábla a duchovního otce etické výchovy v Královéhradeckém kraji doc. Pavla Vacka. Jedním z lektorů praktických workshopů bude známý popularizátor moderních výukových metod Mgr. Daniel Pražák.

 

Konferenci pořádáme v úterý 28. listopadu 2023 v Hradci Králové. Přesné místo včas upřesníme. Konference je určena pedagogickým pracovníkům, akademikům i všem zájemcům z řad široké veřejnosti a účast na ní je zcela zdarma.

V dopolední části proběhnou přednášky našich hostů, odpolední část pak bude rozdělena na dvě sekce – akademickou a učitelskou. Přesný program konference naleznete stejně jako přihlášku ZDE.

 

PODMÍNKOU ÚČASTI NA KONFERENCI JE REGISTRACE NA TOMTO ODKAZU. Na jednotlivé workshopy je taktéž nutné se přihlásit přes odkazy v přihlášce. Příjem přihlášek bude ukončen 17. listopadu 2023.