Hero image

Výtvarná výchova online?

Mají šikovné ruce…     O mladé generaci se všeobecně soudí, že tráví většinu času u počítače a s jejich zručností to „jde z kopce“… „mají obě ruce levé“… „jehlu neudrží“. Jsme rádi, že můžeme dokázat, že u studentů našeho gymnázia tomu tak ve skutečnosti není. Kvůli zvláštním opatřením, která „zavřela doma“ většinu národa, naši žáci samozřejmě také studují „dálkově“, sedí u počítače, počítají, vyplňují, posílají úkoly.     Ale úkoly z „výtvarky“, to je něco jiného. Žáci 1.A a sexty gymnázia také dostali úkol: vytvořit vlastníma rukama (ušít, složit) roušku, kterou vyfotí a pošlou obrázek. Příjemně nás překvapilo, že to pro mnohé nebyl úkol, ale že se sami i bez zadání spontánně připojili k dobrovolnické pomoci a šili a šijí. A že nevytvořili jednu roušku, ale nespočet modelů, které rozdávali, komu bylo potřeba.    Samozřejmě musíme poděkovat i maminkám, babičkám a dalším „švadlenkám“, které jim ukázaly, jak na to. Někteří také šili podle návodů z internetu. A přišla spousta zajímavých fotografií. Některé z nich si můžete prohlédnout. Takže naši žáci  zas tak „marní“ nejsou a zaslouží pochvalu. A z tohoto úkolu by měli všichni dostat 1*. Mgr. Ladislava Malinová Gymnázium J. Žáka, Jaroměř (foto archiv školy)