Hero image

Soutěž JA TOP logo

Ve spolupráci se společností JA Czech a za finanční podpory Královéhradeckého kraje pro Vás v novém školním roce 2023/24 opět připravujeme soutěž JA TOP Logo.
Soutěž je určená pro všechny typy středních škol. Do soutěže JA Top Logo se můžete zapojit pouze v případě, že se vaše skupina studentů zapojí do programu JA Studentská firma, což je jednoletý vzdělávací program zaměřený na reálné podnikání studentů ve spolupráci s odborníky z praxe. Program je obohacen o mnoho aktivit – workshopy, innovation campy, soutěže a veletrhy. Veškeré výukové materiály pro pedagoga i studenta jsou k dispozici formou e-learningu. Více informací ZDE.

Novinkou pro školní rok 2023/2024 je Cena veřejnosti, kde porotcem soutěžních prací se stává široká veřejnost. Veřejnost bude mít možnost hlasovat a vybrat si svého favorita z prací, které byly do soutěže přihlášeny. Hlasování bude probíhat online na www.jaczech.org

Za zmínku stojí určitě informace, že absolutním vítězem národního kola soutěže JA Studentská firma roku 2022/2023 se stala firma Cap-it studentů Obchodní akademie, Střední odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Hradci Králové. Na trh uvedli gumičky do vlasů s ochranným povlakem uvnitř, který zabraňuje vhození drog do nápoje. Zároveň postoupili do mezinárodního klání studentských firem v Turecku, kde reprezentovali Českou republiku.

Cena programu činí 190 Kč/student (tento poplatek, tak jako v loňském ročníku, bude následně proplacen Krajským úřadem Královéhradeckého kraje). Přihlášením získává pedagog i studenti přístupy do e-learningu, kde je pro pedagogy připravena metodika výuky a pro studenty učebnice a testy. 

Program je schválen MŠMT ČR jako volitelný nebo nepovinný předmět pro všechny typy středních škol.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese: mkodytkova@kr-kralovehradecky.cz