Hero image

Pozvánka na konference Smíchovské střední průmyslové školy

Kyberfestival 2021

 

Konference o kybernetické bezpečnosti Kyberfestival 2021 se koná ve dnech 21. až 22. června 2021. Pořádají ji studenti druhého ročníku SSPŠ z pilotního oboru Kybernetická bezpečnost a jejím cílem je položit základ vzniku komunity středních škol, jejich studentů, učitelů i ředitelů pro sdílení společných projektů, příkladů dobré praxe a osvěty. V budoucnu by na to mohla navázat spolupráce s regionální a státní správou, odbornými organizacemi i soukromými subjekty. Výsledkem setkání má být také memorandum o spolupráci a návrhy na konkrétní projekty v oblasti kybernetické bezpečnosti a jejich financování.

Hosty setkání budou mimo jiné ředitel Národního ústavu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Karel Řehka, předseda senátního výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiří Drahoš, armádní generál AČR ve výslužbě Petr Pavel a řada dalších.

Více informací o konferenci naleznete na https://kyberfestival.eu/lang/cz/index.html

 

Konference k distančnímu vzdělávání 2021

 

Ve dnech 23. až 24. června 2021 se uskuteční Konference k distančnímu vzdělávání 2021, jejímž cílem je zhodnotit tento způsob výuky na školách od jara 2020, jeho přínosy i zápory. Získané zkušenosti je možné následně využít také v prezenční výuce.

Řečníky konference jsou například ministr školství Robert Plaga, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, předseda České středoškolské unie Ondřej Nováček, ředitel Národního pedagogického institutu ČR Ivo Jupa, ředitelka CERMAT Michaela Kleňhová, předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová, předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová a řada dalších.

Více informací o konferenci naleznete na https://distancnivzdelani.cz/

 

(text převzat z webu https://vzdelavani21.cz/V21-21.html?news=12852&locale=cz)