Hero image

Muzeum východních Čech v Hradci Králové podporuje školy online produkty

Muzeum východních Čech v Hradci Králové stejně jako řada dalších kulturních organizací stále rozšiřuje nabídku online produktů pro školy, dětské domovy, domy dětí a mládeže a další zařízení. 

Na odkazu https://www.muzeumhk.cz/novinky-z-muzea/793-virtualni-vystavy-audio-pohadky-aprednasky.html naleznete virtuální přednášky, výstavy, exkurze, výuková videa i audio pohádky a bajky První republiky s úkoly pro děti. Témata ocení nejenom školy, ale jistě také ostatní návštěvníci webových stránek. 

Z výstav pro příklad uvádíme Svoboda přišla v máji, která přibližuje okamžiky osvobození před 75 lety prostřednictvím fotografií a filmových záznamů, virtuální exkurze nás zavedou třeba za fosiliemi mladších prvohor nebo k návštěvě zaniklých středověkých kostelů v Hradci Králové. Jaký byl skutečný život za První republiky můžete zjistit sledováním dvoudílné virtuální přednášky ředitele muzea Petra Grulicha. Dnešní doba sice nepřeje cestování, ale to nám nebrání se v další přednášce seznámit s tím, jak cestovali Hradečáci v 1. polovině 20. století. 

Přednášky jsou doplněny fotografiemi i ukázkou z dobového tisku. Cyklus výukových videí s názvem Letem světem středověkem dosáhne konečného počtu 8 dílů; zatím jsou k dispozici videa zaměřená na středověkou architekturu a stolování. Nabídka je mnohem širší a může být užitečná nejen dětem a učitelům, ale je zajímavá a zábavná pro každého.