Hero image

Královéhradecký kraj školám nabízí školám podporu v realizaci on-line vzdělávání

Z iniciativy Martiny Berdychové, náměstkyně hejtmana, zahajuje v pondělí 16. března svoji činnost pilotní projekt realizovaný ve spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu a Královéhradeckého kraje s odbornou podporou Klubu aktivních ve vzdělávání. Realizační tým je tvořen skupinou odborníků na on-line vzdělávání převážně z řad učitelů a studentů ochotných sdílet s vámi jejich zkušenosti. Cílem projektu je pomoci vyučujícím v realizaci on-line vzdělávání. 

Abychom mohli podporu co nejlépe zacílit, prosíme ředitele základních a středních škol (případně ve spolupráci s  IT metodikem) o vyplnění stručného dotazníku: https://forms.gle/rYPMGbLqTvy4he2F7. Prosíme o rychlou reakci, nejzazší lhůta je do středy 18. března do 10 hodin, abychom mohli neprodleně začít s konkrétními kroky. 

Na základě výstupů z dotazníku se pokusíme nastavit ideální formu podpory pro školy, které s on-line vzděláváním nemají žádné zkušenosti, stejně jako pro školy, které se chtějí v používání on-line nástrojů zdokonalit; např. každý den v 10.30 se uživatelé nástrojů Google mohou propojit s hradeckou kybernou na https://meet.google.com/zdy-ndar-ewa. 

Zároveň mohou školy s krajem na téma on-line vzdělávání komunikovat prostřednictvím speciálně vytvořené e-mailové schránky skolyonline@kr-kralovehradecky.cz. Kromě toho, že žáci v čase, kdy jsou školy uzavřeny, přijdou o určitou sumu probíraného učiva, je nebezpečím i to, že ztratí vzájemný sociální kontakt mezi sebou i s učiteli. I proto je důležité, aby byla výuka pojímána maximálně interaktivně a aby do vzdělávání byli zapojeni i rodiče. Jak na to? Drobná ochutnávka v přílohách, pro podrobnosti nám napište.