Hero image

INSTITUT PAMĚTI NÁRODA V PARDUBICÍCH

Post Bellum otevře 15. března 2022 v Pardubicích první Institut Paměti národa v České republice. Multimediální expozice v podzemí Machoňovy pasáže v centru města nabídne návštěvníkům příběhy válečného veterána Tomáše Sedláčka a odbojářky Jaryny Mlchové. Součástí institutu je také vzdělávací centrum.

Roli průvodce sehraje moderní tablet napojený na inteligentní řídící systém pohybu, který návštěvníka přivede k jednotlivým výstavním systémům a provede ho tak celou expozicí. Zcela ojedinělé zážitky nabídne divákům panoramatická projekce, speciální promítací komora či 3D obrazovky. Institut bude pro veřejnost otevřen po celý týden, ve všední dny však budou dopolední hodiny určeny pouze školám.

Součástí Institutu Paměti národa je také vzdělávací centrum nabízející žákům a studentům vzdělávací aktivity a workshopy. Ty přímo navazují na expozici a dané dějinné uzly v československé historii. Učitelům centrum poskytne potřebné materiály do výuky, včetně pamětnických videí a metodických materiálů, stejně jako různá školení. V neposlední řadě bude institut se vzdělávacím centrem sloužit pro pravidelné přednášky, debaty se zajímavými hosty na témata spjatá s historií i současností, promítání kino příběhů a další aktivity.

Podrobné informace, včetně možnosti rezervace termínu návštěvy, naleznete na:
https://institut.pametnaroda.cz/pardubice/navstivte-nas-s-celou-tridou/

Institut Paměti národa Pardubice
Machoňova pasáž, třída Míru 60, Pardubice